Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

405 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tranjeri i Udineses i habit te gjithe: “Sot ndaj Interit kisha menduar se do dilja nga fusha e lojes me…”

Tranjeri i Udineses i habit te gjithe: “Sot ndaj Interit kisha menduar se do dilja nga fusha e lojes me…”
Inter Club Staff

Pas humbjes ndaj Interit, tranjeri i Udineses, Luca Gotti, i eshte pergjigjur pyetjeve te gazetareve perpara mikrofonave te DAZN.

Cili eshte bilanci yt pas ketyre 180 minutave loje? Hellas dhe Inter?

“Bilanci eshte se nje pike pas ketyre dy ndeshjesh eshte shume pak. Ne 30 minutat e para te lojes ishim 0-0.”

“Mund ta kishim menaxhuar me shume situaten, por Interi pati shume fat sot. Ata shenuan edhe ndeshja mori rrjedhen qe ata donin.”

Si mund te motivohet kjo skuader pas kaq shume ndeshjesh pa fituar?

“Nuk e kemi kete problem. Skuadra nuk eshte ne depresion. Te gjithe lojtaret kane merita. Kemi pasur perballe Juve, Roma, Napoli, Atalanta dhe Inter.”

“Mund tek ishim bere me mire. Une sot kisha ardhur ne Meazza per te mos dale pa pike nga fusha e lojes. Por nuk me eci plani.”

Correa sot ju prishi pune: ju shenoi dy gola nga dy kundersulme vdekjeprurese…

“Inter nuk eshte Atalanta si organizim. Sidomos ne pjesen e pare mund te benim dicka me shume. Por nese rri shume prapa, e ke shume te veshtire te mbahesh.”

“Pas avantazhit dhe zevendesimeve, situata ndryshoi. Ne filluam te leme hapsira per Interin dhe me pas zikalterit u treguan te zotet te shenonin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.