Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

261 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Transfermarket zbulon: “Stefano Sensi, cfare renie: ja vlera e re e kartonit te lojtarit te Interit: vetem…”

Transfermarket zbulon: “Stefano Sensi, cfare renie: ja vlera e re e kartonit te lojtarit te Interit: vetem…”
Inter Club Staff

Me sa duket Serie A eshte prekur nga nje renie e vleres se kartonave te lojtareve dhe kjo gje eshte pasqyruar sot.

Per kete ka folur Transfermarket.de, website i specializuar per vlerat e kartonave te lojtareve te futbollit.

Versioni italian i Transfermarkt (Transfermarkt.it), eshte ndalur me se shumti te vlerat e kartoneve te lojtareve ne Serie A.

“Keshtu, uljen me te madhe ne vlerat e kartonave e ka pesuar Cristiano Ronaldo dhe Paolo Dybala, te dy me nga 10 milione euro me pak vlere.”

“Nderkohe, Interi ne vleren e saj totale, sheh qe skuadra te vleje rreth 11 milione euro me shume, duke u afruar keshtu me Juventusin.”

“Ata ndermjet rritjes se vlerave dhe uljes se vlerave, kane pesuar nje -11.5 milione euro ne total per te gjithe skaudren.”

“Nderkohe, Nicolo Barella ka pesuar nje rritje prej 5 milione eurosh dhe tani vlen 60 milione euro ne total.”

“Milan Skriniar gjithashtu ka pesuar nje rritje prej 5 milione eurosh dhe tashme vlen plot 55 milione euro.”

“Arturo Vidal, qe e ka pasur vleren 6 milione euro, ka zbritur 2 milione euro me poshte.”

“Por ajo qe bie me shume ne sy, eshte nje renie e metejshme e vleres se Stefano Sensi: ai tashme vlen 13 milione euro, pra 5 milione euro me pak. Nje shifer kjo shume e ulet dhe me sa duket demtimet kane bere punen e tyre ne kete rast.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.