Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

19,554 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Transfermarkt habit me shkrimin e saj: “Interi ka thesarin me te madh ne huazim pas Real Madrid.”

Transfermarkt habit me shkrimin e saj: “Interi ka thesarin me te madh ne huazim pas Real Madrid.”
Inter Club Staff

Real Madrid sapo ka dhene tek Bayern Munich ne huazim lojtarin e saj, Alvaro Odriozola deri ne 30 qershor 2020.

Kjo gje ka bere qe te rritet akoma me shume vlera e lojtareve qe madrilenet kane dhene ne huazim kete sezon.

Ne kete moment qe po flasim Reali eshte ndalur tek shifra prej 230 milione euro.

Por ajo qe ka habitur me shume, eshte qe sipas transfermarkt, Interi eshte ne kete klasifikim dhe renditet e dyta me nje ‘thesar’ prej 198,6 milione eurosh.

Kjo eshte shifra e larte qe kane si vlere kartoni lojtaret qe ka huazuar Interi.

Kujtojme qe ne kete liste bejne pjese edhe Mauro Icardi. Radja Nainggolan de Ivan Perisic.

Nderkohe, ky eshte klasifikimi i plote sipas Transfermarkt:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.