Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

1,866 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Transfermarkt zbulon: “Ja formacioni qe Conte ka menduar per Interin e sezonit te ri: Eriksen do te jete…”

Transfermarkt zbulon: “Ja formacioni qe Conte ka menduar per Interin e sezonit te ri: Eriksen do te jete…”
Inter Club Staff

Te shumte jane ata qe pyesin ne kete sezon: ne cfare forme do te luaje Antonio Conte kete sezon me zikalterit?

Cili do te jete formacion i zgjedhur nga tranjeri zikalter? A do te jete prezent Christian Eriksen ne kete formacion?

Ne fakt, eshte pikerisht kjo e dyta pyetja me e shpeshte, sepse eshte danezi nje nga ceshtjet me te nxehta ne kampin zikalter.

Per ke te ka folur edhe Transfermarkt.de, e cila ka perpiluar edhe nje formacion te mundshem qe sipas tyre Conte do te perdore.

Keshtu, ne porte do te jete Samir Handanovic, qe vleren e merkatos e ka vetem 4 milione euro ne kete sezon.

Me pas, ne mbrojtje do te jete Skriniar me vlere 50 milione euro, De Vrij me vlere 60 milione euro dhe Bastoni me vlere 45 milione euro.

Ne qender te mesfushes do te jete Niccolo Barella, me vlere 50 milione euro, Arturo Vidal me 11 milione euro vlere merkatoje dhe Christian Eriksen qe sot kushton 60 milione euro.

Ne krahet e mbrojtjes do te jete Hakimi qe kushton 54 milione euro dhe Kolarov nga e majta qe kushton 5 milione euro.

Ne sulm, titullaret sipas Transfermarkt.de do te jene Lautaro Martinez qe e ka vleren 70 milione euro dhe Romelu Lukaku, me nje vlere merkatoje 85 milione euro.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.