Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

1,738 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Trapattoni: “Juve, te perballet me Interin pas ndeshjes me Bajernin eshte nje avantazh. Mancini me pelqen, Icardi si Paolo Rossi”.

  • On 28/02/2016, 11:07

“Per Juventusin do te jete nje avantazh perballja me Interin direkt pas ndeshjes me Bajern, keshtu ata jane me te karikuar”. Ky eshte mendimi i Giovanni Trapattoni per mikrofonat e Tuttosport.

Trapp flet dhe per dy trajneret: “Te Allegri, gjithmone praktik dhe optimiste e gjej shume pak veten, Mancini me pelqen shume: renia e Interit ne muajt e pare te 2016 eshte fiziologjike. Shkurti dhe Marsi jane muajt kur Trajneret kontaktohen nga skuadrat e tjera, gjithmone ka funksionuar keshtu dhe jam i sigurt se dhe Allegri e Mancini kane mare oferta kete perjudhe. Roberton e shikoj akoma ne Milano, ndersa Allegrin si nje mik e keshilloj: Mos u largo nga nje pyll ku je i sigurt ne nje pyll te ri sepse ne pyjet e tjere mund te kete shume ujqer”.

Nuk mund te mungonte nje koment dhe per Kopertinat e ketij Derbi: Paolo Dybala dhe Mauro Icardi: “Dybala me kujton Sivorin, ndersa Icardi, Paolo Rossin. Di qe Interi e kerkoj me ngulm  Dybalen por nuk mundi ta merte, nese do ta mernin Interi do te ishte ne nje tjeter kualitet loje. Lojtaret e medhenje e zgjojn skuadren gjithmon: Platini ndryshoj komplet skuadren time. Flasim per lojtare qe ndryshojne ekuilibrat e skuadres”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.