Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,202 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Trapattoni: “Mazzarri, skudeto dhe Interi. Mendoj…”.

Trapattoni: “Mazzarri, skudeto dhe Interi. Mendoj…”.
Ardis
  • On 16/09/2013, 22:55

I intervistuar ne mikrofonat e “Il processo del lunedi” ne Rai Sport, Giovanni Trapattoni, dekan i trajnereve italiane dhe drejtonte Interin e rekordeve qe beri histori me 1988/89 ka folur per futbollin italian. Duke qendruar tek ngjyrat zikalter, Trapattoni ka theksuar qe “Mbase eshte akoma heret te flasesh qe Interi eshte per skudeto, por goditja e gjetur nga Mazzarri ishte te gjente entuziasmin dhe me entuziasem mund te arrish keto tip rezultatesh. E sigurte qe Mazzarri di si ta beje sa me mire punen e tij, eshte jashte cdo lloj dyshimi qe ai ka edhe eksperiencen e duhur. Maestro i taktikes? Mah, te flasesh per taktiken nuk eshte te rrish perpara apo te rrish mbrapa, te luash me shume modul sulmues ose mbrojtes. Te flasesh per taktiken do te thote ti japesh disipline lojtareve, te vendosen ne vendet e duhura kush di te beje ashtu sic duhet punen dhe Mazzarri ja ka arritur qellimit”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.