Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,794 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tratativa Vucinic-Guarin, te rejat me te fundit

Tratativa Vucinic-Guarin, te rejat me te fundit
Xhorxh Gellci

Prej heret ne mengjes, ka filluar perseri tratativa per shkembimin Vucinic-Guarin.

  • Drejtuesit e Juventusit kane qene ne nje takim me agjentet e dy lojtareve ne nje hotel ne Milano rreth ores 10.30.
  • Rreth ores 11.00, ka folur agjenti i Mirko Vucinic, i cili eshte shprehur: “Tratativa nuk eshte mbyllur akoma, duhet te presim, shpresoj jo shume.”
  • Te dy lojtaret kane gjetur marreveshjet me klubet respektive. Guarin duhet te firmose nje kontrate deri ne 2017 me 3 milion ne sezon plus bonuse. Ndersa Vucinic pritet te firmose nje kontrate me 2,4 milion euro ne sezon deri ne 2016. Nje ulje e ndjeshme ne krahasim me ate qe merr deri ne kete moment.
  • Problemi kryesor qe po mundohet te zgjidhet eshte shuma e parave qe do te shkoje ne arkat e Interit, sipas Gazzetta dello Sport.
  • Nderkohe rreth ores 11.30, Vucinic eshte drejtuar drejt zyrave te Interit ku eshte prezent edhe Piero Ausilio.
  • Sipas lajmeve me te fundit, duket sikur eshte zgjidhur dhe ceshtja e shumes te parave qe do te marre Interi, i cili kerkon 1,5 milion euro qe nuk do jene te lidhura me prezencat e Guarin me fanellen zikalter. Situata duket e shbllokuar, sipas Gianluca di Marzio.
  • Poshte zyrave te Interit, ka shume tifoze, te cilet presin ardhjen e Vucinic.
  • Ne oren 11.50, ka ardhur edhe drejtori gjeneral zikalter, Marco Fassone.

Sapo te kete te reja, do ju informojme perseri…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.