Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

619 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tre ore me skuadren. Sinjal i mire nga ana e Morattit

Tre ore me skuadren. Sinjal i mire nga ana e Morattit
Xhorxh Gellci

Pothuajse sigurisht ishte nje surprize per te gjithe. Ne oren 11.00, presidenti zikalter ka shkuar ne Pinetina dhe ka qendruar per me shume se tre ore me skuadren. 

Numri nje zikalter ka marre pjese ne stervitjen e skuadres, e cila ishte e reduktuar ne minimum per shkak te mungesave te lojtareve te kombetareve. Mazzarri, pavaresisht kesaj, po prregatit skuadren ne prag te ndeshjes me Juven. Vizite e papritur, nese konsiderohet fakti qe kjo eshte nje jave pa kampionat dhe zakonisht te enjteve Moratti nuk shkon asnjehere. Stervitja e ndjekur nga presidenti kishte te bente me teper me ushtrime taktike, pas nje pjese atletike me baze palester ne ambient te hapur, si dhe ngjitje ne malore.

Pasi ka pershendetur lojtaret dhe ka ndaluar te flase me Cordoban dhe mjekun Combi. Ne fund, ka folur me Mazzarrin dhe ka ngrene dreke me skuadren. Duke konsideruar qe tratativa me Thohir po shkon drejt fundit, kjo vizite e Morattit eshte sinjali i forte, per te disaten her, i nje vere ku ka qene akoma me prane me skuadren, aty ku ka patur mundesi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.