Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

7,455 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Derby kinez: Nga njera ane para dhe surpriza, nga tjetra nuk i bejne dot 15 milione bashke!

TS – Derby kinez: Nga njera ane para dhe surpriza, nga tjetra nuk i bejne dot 15 milione bashke!
Inter Club Staff

Nuk eshte qellimi te krijohet polemike, por Tuttosport propozon nje paralelizem ndermjet dy grupeve kineze qe kane blere Interin dhe Milanin.

“Derby kinez i Milanos eshte ndezur. E mesa duket, per momentin, njera skuader eshte ne avantazh te dukshem ndaj tjetres dhe fituese. Eshte Interi kampionia e Milanos ne kete merkato dhe dje ka bere dy goditje super dhe te renda: Gabigol dhe Joao Mariolexohet ne te perditshmen Italiane –. Eshte kuptuar qe, pervec se ka para per te shpenzuar, Suning i pelqejne shume surprizat: jo rastesisht, te dy lojtaret kane ardhur ne te njejten dite me njeri-tjetrin por edhe ne te njejten dite qe Zhang zbarkonte ne Milano. Dy operacione qe vertiten ne total tek 60-70 milione euro e qe i duhen shtuar edhe milionat e shpenzuara per Candreva. Nderkohe kinezet e tjere po hasin veshtiresi qe te mbledhin bashke 15 milione euro qe te blejne ndonje lojtar cilesor… Per momentin as nuk ka ndeshje fare. Interi ka filluar shkeputjen…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.