Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS- Eshte Nilton pasardhesi i Cambiassos. Por Ausilio ne Ameriken e Jugut ka pare edhe…

TS- Eshte Nilton pasardhesi i Cambiassos. Por Ausilio ne Ameriken e Jugut ka pare edhe…
Donald Elmazi

Sipas te perditshmes sportive TuttoSport, Piero Ausilio eshte kthyer nga udhetimi i tij ne Brazil dhe Argjentine me lajme te mira. Ds i Interit ka qene prezent ne ndeshjen Boca-River dhe ne disa te tjera ne brazil, per te studiua Nilton Ferreira Junior, lojtar i Cruzeiros. Ne Brazil jane te bindur qe lojtari do te trasferohet tek Inter, pavarsisht se ne Milano frenojne. Klubi zikalter, ka pershpejtuar operacionin duke pare edhe cmimin e lojtarit (5/6 mln) dhe duke konsideruar qe Cruzeiro e ka gjetur zevendesuesin e lojtarit, William Farias, por ka edhe ne skuader Henriquen. Nilton mund te jete pasardhesi i Esteban Cambiassos. Por Ausilio po veshgon edhe Leonel Vangionin, nje anesor i River Plate me pasaporte Italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.