Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

494 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS habit: “Thiago Motta po tenton nje kurth ndaj Interit: ai po mendon te beje nje surprize me…”

TS habit: “Thiago Motta po tenton nje kurth ndaj Interit: ai po mendon te beje nje surprize me…”
Inter Club Staff

Sot ne oren 19:00, Inter do te gjeje perballe nje skuader ne shendet te plote si ajo e Spezias se koherave te fundit.

Ata jane ne nje pozicion te kenaqshem ne klasifikim dhe ne vitet e fundit kane goditur shpesh here duke mundur edhe skuadra te rendesishme.

Per kete gje ka folur sot Tuttosport, e cila kujton se Milan ka rene pikerisht ndaj skuadres ligure jo vetem kete sezon.

“Te gjithe e mbajne mend ndeshjen e perfunduar 1-2 ne San Siro me Spezian qe shenoi ne minutat shtese te ndeshjes golin e fitores.”

“Kishte shume polemika arbitrare ne ate rast per golin qe nuk ju dha Messias e me pas Spezia shenoi golin e fitores.”

“Por te mos harrojme edhe shkurtin e 2021, kur Spezia mundi Milanin ne stadiumin e saj ne nje ndeshje emocionuese.”

“Por nuk duhet lene menjane as fitorja qe djemte e Thiago Mottes kane bere ne shtepine e Napolit ne kete sezon.”

“Gjithesesi, Inter duhet te kete kujdes nga nje kurth qe Thiago Motta ka menduar te ndertoje per Interin diten e sotme: ai mund te hedhe nga minuta e pare Nzola duke lene ne stol Manaj. Keshtu Spezia do te behej me e rrezikshme ne kundersulme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.