Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,007 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS -Inter ne fatin e Ansaldi. Kush e dinte se…

  • On 24/06/2016, 11:37

Inter ne fatin e Cristian Ansaldi. Takimi i pare me zikaltrit ka ndodhur ne shtatorin e 2009 ne ndeshjen e Champions Rubin Kazan – Inter. Ish lojtari i Newell’s Old Boys i Rosario, qytet ne te cilin ka lindur personazhe si Che Guevara, Menotti, Biesla, Di Maria, Messi dhe shoket e skuadres Banega-Icardi. “Ansaldi nuk rrezikon te deshtoje si shumica e mbrojtesave te krahut qe Inter ka kaluar keto 2 vitet e fundit, pasi ka eksperiencen e duhur. Kush e dinte se nje shifer e cmendur lojtaresh ka luajtur ne pozicionin e tij tek Inter por skan mundur te bindin. Ansaldi dhe shoku i tij i ri Erkin, jan mbrojtesat e 9-10 ne 24 muajt e fundit: Nagatomo, Jonathan, Dodo, D’Ambrosio, Mbaye, Santon, Montoya e Telles nuk kan mundur te len gjurme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.