Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,006 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Inter, United shet Hernandez: ET tenton…

TS – Inter, United shet Hernandez: ET tenton…
Bujar Berishaj

Inter shkon ne sulm… te merkatos, me nje hierarki rigoroze te urdheruar nga Mazzarri.

Objektivat e medhenje zikalter per sulmin jane ne menyre te preferences, Jovetic, Lamela dhe Cerci, por, sic kujton tani Tuttosport nuk mund te injorohen mundesite qe ofron merkato ne pjate argjendi:

JAVIER “CHICHARITO” HERNANDEZ ka gjetur veten ne shitje. Sulmuesi meksikan i United nuk ben pjese ne projektin e shefit te ri te Old Trafford, holandezit Luois Van Gaal, dhe sic kujton torinezja, kjo ben pjese ne nje operacion low cost, ndoshta nja huazim (1.5 milione) me te drejte blerje per 12-13 milione.

Ky rast mund te ve ne loje Erick Thohir, qe sic dihet, ka ”pike te dobet” lojtaret e Premier League dhe per meksikanin: mbi te gjitha, marrja e nje tjeter lojtari te United pas Vidic do ishte nje goditje e madhe edhe per ti dhene fame marketingut zikalter.

Ka nje pengese per kete ceshtje qe ishte tashme prej kohesh, nga trajneri: Mazzarri e konsideron Hernandez te ngjashem me karakteristikat e Icardit dhe preferon qe te vej bast ne nje lojtar qe eshte me fantasist dhe qe mbulon rolin e sulmuesit te dyte. Per kete arsye, tekniku i San Vicenzos ka vene ne krye te deshirave Jovetic, ne podiumin ideal te kerkesave eshte edhe Lamela dhe Cerci.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.