Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 24, 2020

Scroll to top

Top

817 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Ja emrat e lojtareve te rinj qe Interi do te sakrifikoje per Fair Play Financiar: ne liste eshte edhe francezi Yann Karamoh?

TS – Ja emrat e lojtareve te rinj qe Interi do te sakrifikoje per Fair Play Financiar: ne liste eshte edhe francezi Yann Karamoh?
Inter Club Staff

Po afrohet fundi i sezonit dhe ka filluar te flitet menjehere per plusvalencat qe Interi duhet te sjelle ne shtepi per te mbyllur njehere e pergjithmone te gjitha hesapet me settlement agreement. 

Ajo mbaron ne daten 30 qershor dhe eshte nje kuote parash qe Interi duhet te kape perpara kesaj date e me pas ti thote lamtumire njehere e pergjithmone.

Sa milione? Ne realitet askush nuk e di me siguri, por ne cdo rast Tuttosport tregon se duhet te kete disa shitje.

E atehere ata kane filluar te bejne disa llogari ne lidhje me merkaton ne dalje. Sipas tyre, Interi do te duhet te sakrifikoje perseri disa lojtare te rinj.

“Nder emrat me interesant tek Interi, eshte Karamoh: 20 vjecari francez eshte tek Bordeaux dhe ka pasur ulje dhe ngritje, por ka luajtur me shume se 30 ndeshje dhe ka shume skuadra qe jane te interesuara per te.”

Ne bilanc ai peshon vetem 4 milione euro dhe Interi e vlereson te pakten 15 milione euro. Mund te jete ai nje nga te sakrifikuarit duke pare edhe problemet me personalitetin qe ka.”

“Nderkohe, te mos harrojme edhe belgun Emmers (qe luan me Cremonesen ne Serie B), keshtu si patriotin e tij Vanheusden: pasi humbu per nje demtim sezonin 17-18, mbrojtesi eshte bere nje kolone e vertete e Standartit te Liezhit kete sezon dhe i Under 21 te Belgjikes.”

“Ndjesia e krijuar per te eshte se mund te qendroje edhe nje sezon tjeter ne Belgjike, me perjashtim te rastit nese per te vjen ndonje oferte 10 milione euro apo me shume.”

“I njejti cmim edhe per Gravillon (i riblere nga Pescara ne muajin janar) per te fituar nje plusvalence. Vleresime po behen rruges per Dimarco (qe mund te rikthehet ne baze dhe te qendroje tek Interi).

“Ndersa meriton nje kapitull me vete  edhe Gabigol: ne kete moment braziliani ne bilanc peshon diku tek 15 milione euro dhe eshte ne huazim deri ne 31 dhjetor tek Flamengo: por nese ne vere nje klub europian ofron diku tek 20 milione euro, atehere… dihet perfundimi.”

“Keshtu, sot per sot, keta jane lojtaret me te rrezikuar qe te sakrifikohen nga Interi per shkak te Settlement Agreement, nje marreveshje qe ne te kaluaren ka bere qe Interi te humbase disa talente.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.