Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

577 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Ja si Interi po mendon te rrise sasine e golave te shenuar kete sezon

TS – Ja si Interi po mendon te rrise sasine e golave te shenuar kete sezon
Inter Club Staff

“Eshte i nxehte qe tani Lautaro Martinez: ne ndeshjen e pare te sezonit te ri, ne mini-miqesoren ne Appiano Gentile, demi argjentinas eshte paraqitur menjehere me dy gola.”

Tuttosport nenvizon keshtu ndeshjen e pare te El Toro, i cili menjehere ka treguar briret e tij ne Appiano.

“Shpresat e tifozerise dhe drejtuesve zikalter jane qe Toro te beje te njejtat gjera te mira qe ka bere edhe me bluzen e Racing tek Interi.”

“Jo me kot skuadra argjentinase eshte munduar qe ta mbaje deri ne dhjetor lojtarin, por ne kete kerkese kane hasur mos dakordesine e Interit qe e kane dashur lojtarin menjehere.”

“Interi ka ngritur nje mur per lojtarin duke i futur edhe nje klauzole prej 111 milione eurosh ne kontrate: fiks nje milione me shume se klauzola e Icardit ne kete moment.”

“Kjo zgjedhje tregon se Interi beson tek djaloshi por edhe fakti qe ai do te mbaje mbi shpine numrin 10, nuk eshte pak sepse ai numer eshte me peshe.”

“Shpresat interiste jane qe skuadra zikalter te luftoje deri ne fund per kampionat dhe me Juventusin do te perballet duke pasur ne skuader blerje si Radja Nainggolan dhe Matteo Poltano, te gjithe lojtare qe mund te bejne shume mire ne manopvren sulmuese.”

“Pikerisht keshtu po mendon Interi te shtoje sasine e golave ne sezonin e ri: Ka ardhur Toro qe ka shenuar 18 gola ne 27 ndeshje, ka ardhur Politano qe ka shenuar 10 gola ne Serie A vitin e shkuar dhe nje si Nainggolan qe heren e fundit kur ka pasur tranjer Spallettin ka shenuar si trekuartist 14 gola, njerin me te bukur se tjetri ama.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.