Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 1, 2020

Scroll to top

Top

2,433 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Joao Mario, nje miks i Sedorf me Fernandinho…

TS – Joao Mario, nje miks i Sedorf me Fernandinho…
  • On 23/09/2016, 12:55

Ka senssin e lojes se Seedorf dhe fizikun e Fernandinho, keshtu Joao Mario ka bindur De Boer. Tuttosport ka folur per blerjen e fundit nga Inter, Portugezi i cili ka mahnitur te gjithe ne 3 ndeshjet e tij te pare si zikalter. Ata qe e ndjekin ne trajnim nuk mund te mos e krahasojne me hollandezin per klasin dhe shpejtesine qe e luan lojen, por edhe per vizionin e lojes duke nxjere topa vendimtar si assisiti ne golin e dyte kunder Empoli. Ndersa per fizik te ben ta krahasosh me Fernandihno. De Boer ka fituar nje super mesfushor, i cili sebashku me Banega me ne fund kane krijuar nje mesfushe ku objektivi minimal eshte Champions.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.