Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 28, 2021

Scroll to top

Top

1,948 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS-Mancini-Inter: Do te jete lamtumire. Ja motivet…

TS-Mancini-Inter: Do te jete lamtumire. Ja motivet…
  • On 01/03/2016, 11:33

Sot te gjith e mohojne por Tuttosport nuk ka dyshime: “Ne fund te sezonit rruget e Mancinit dhe Interit do te ndahen. Tohir ka bere me shume sec duhej duke rrezikuar e nga Fair play per te kenqur trajnerin dhe nuk mund te rifinancoje perseri. Mancio ju pergjigj thirrjes se Tohir me zemer por sic duket po deshton ne misionin e caktuar”.

Per kete mardheniet jan krisur dhe Mancini eshte vene ne dyshim. Mancini ka grumbulluar 1.61 pike per ndeshje (87 ne 54) pak me mire se Mazzarri (76 ne 48). Eshte kuptuar qe Mancini nuk ka aftesine te ndertoj skuadra nga e para, prandaj eshte me shume funksional ne skuadrat e medha, ose ne Kombetaren Italiane: Per kete po punohet qe Mancini te jete pasardhesi i Antonio Contes, duke qene se Federata Italiane nuk i ka problem as 4 milion eurot e rroges ne nje sezon. Tohir ka nevoje per nje trajner me nje rroge brenda Fair Playt qe te ribashkoje kete grup psh. Donadoni.

Sipas te perditshmes Torineze do te shkohet ne zgjidhje te kontrates me konsensus. Nese vazhdojne sebashku do tju beje me keq si Mancinit ashtu edhe Interit, prandaj ne fund te sezonit do te kthehet faqja. Duhen analizuar me nje sy tjeter te gjithe lojtaret dhe ata me pak te aktivizuarit per te pare nese do mbijetojne te gjithe dhe nje sezon pa Champions.

Pervec faktit te nje rikthimi qe kete sezon, pasi asgje nuk eshte e pamundur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.