Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,897 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS-Mancini ka zgjedhur: Moutinho dhe Banega.

  • On 24/02/2016, 10:56

Per te rigjetur perseri Kondogbian e vertete, Roberto Mancini ka piketuar partnerin e tij te Monaco Joao Moutihno (i cili alternohej me Toulalan, mund te luaj si ne qender por edhe trekuartist). Do te ishte partneri perfekt per Kondogbian, por mbi te gjitha do te ishte nje lider i cili do te  udhehiqte  skuadren duke qene se eshte lojtare qe nuk ka frike ta kontrolloj dhe qetesoj lojen ne momente te veshtira. Sipas tutosport pas Baneges do te jete Moutinho ne krye te listes se perforcimeve per mesfushen zikalter. Por sigurishte qe kjo tratative nuk do te jete e lehte, pasi portugezi ndiqet nga shume skuadra te tjera si dhe Juventusi ne Itali. Mancini e deshiron me cdo kushte dhe mardheniet me Monaco jane te mira, por para se gjithash Tohir duhet te kete kujdes me Fair Play por nese vjen ndonje oferte prej 20 milione per Brozovic, athere mund te finalizohet dhe kjo marveshje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.