Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 13, 2019

Scroll to top

Top

1,006 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Merkato, Interi ne avantazh per Chiesa-n. Me Marotta-n…”

TS – Merkato, Interi ne avantazh per Chiesa-n. Me Marotta-n…”
Ardis
  • On 08/12/2018, 17:33

Zyrtarizimi i Beppe Marotta-s si drejtues i ri tek Interi eshte gjithmone e me afer. Ashtu sic raporton TuttoSport, Marotta do te jete prezent si drejtues i Interit ne ndeshjen kunder Udinese-s ne San Siro.

“Filimisht do te marre postin e drejtorit te pergjithshem, ndersa duhet nje CDA per kete rast – qe do te ratifikohet ne kohe rekord si administrator i deleguar”, lexohet ne gazete. Si ndryshojne raportet me rivalet historike te Juventusit?

“Ardhja e arkitektit te triumfeve bardhezi ne Milano shenon nje faze te re ne raportin midis dy shoqerive.

Kjo edhe sepse Marotta e ka bere shume te qarte per Paratici-n qe nuk eshte qellimi i tij te beje goditje te uleta ndaj Juventusit, duke u futur ne tratativa me lojtaret e tij, te pakten derisa nuk jane futur ne listen e merkatos”.

“Nje Gentlemen Agreement qe (qartesisht) qe nuk do te jete e dukshme ne fushe te hapur: ashtu sic e verteton fakti aantazhi interist per lojtarin e Fiorentines, Chiesa.

“Dhe qellimi i Paratici-t per te mbyllur sa me pare operacionin Tonali me Cellino-n, presidenti i Brescia-s qe kerkon te kryeje nje operacion me bardhezinjte, shkendijat e para te nje merkato verore qe do te jete e gjitha per tu perjetuar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.