Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

283 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS ngre alarmin: “Inter, cfare frike: Newcastle ka gati oferten e pare per nje lojtar zikalter?”

TS ngre alarmin: “Inter, cfare frike: Newcastle ka gati oferten e pare per nje lojtar zikalter?”
Inter Club Staff

Nga ana e Interit ka shume optimizem per sa i takon qendrimit te Marcelo Brozovic ne Milano dhe rinovimit te kontrates.

Por nga ana tjeter, sipas asaj qe tregon Tuttosport, tek Interi ka edhe frike ne lidhje me zerat e fundit per kroatin.

“Ai ka nje kontrate deri ne vitin 2022, ne muajin qershor, dhe do te jete ne skadence kontrate keshtu pas pak muajsh.”

“Per kete arsye ne axhende ka nje takim te rendesishem te lojtarit me drejtuesit e Interit gjate fundit te kesaj jave.”

“Por cfare po ndodh tani? Duket se pas zerave per PSG dhe per Chelsea, nje tjeter skuader e papritur eshte interesuar per te.”

“Behet fjale per Newcastle qe sapo eshte blere nga sheiket e Arabise Saudite dhe nepermjet disa ndermjetesuesve, kane rene ne kontakt me 28 vjecarin nga Zagrebi.”

“Ideja e tyre eshte qe te sigurojne kroatin per skuadren angleze me paramter zero duke i ofruar atij nje super rroge ne shifra qe per Serie A jane te paimagjinueshme.”

“Nderkohe qe Interi mendon ti ofroje lojtarit rreth 4,5 milione euro dhe ai kerkon 6 milione nga Interi, nga Anglia shifrat e rroges mund te shkojne deri ne 8 apo 9 milione euro ne sezon, pak a shume sa dyfishi i ofertes se Interit”, shkruajne ata.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.