Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

1,563 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS nuk i beson syve: “E pabesueshme, shikoni sa milione euro ka prodhuar Primavera e Interit ne 5 vitet e fundit”.

TS nuk i beson syve: “E pabesueshme, shikoni sa milione euro ka prodhuar Primavera e Interit ne 5 vitet e fundit”.
Inter Club Staff

Me sa duket akademia e Interit eshte nje bankomat i rendesishem per zikalterit dhe per kete eshte e bindur edhe Tuttosport.

Sipas llogarise se tyre, ne pese sezonet e fundit, Inter ka arritur te perfitoje plot 160 milione euro nga lojaret e shitur nga Primavera.

Gjashte vite me pare, Cristiano Biraghi u nis ne Lega Pro dhe u shit te Pescara per 5 milione euro disa muaj me vone”.

“Po ne ate vit, 2,7 milione erdhen per Crisetig te Bologna dhe 1,2 milione per Bessa nga Verona. Ne 2017 ishte Gravillion qe u shit te Benevento per 4 milione”.

“Pastaj ishte Zinho Vanheusden, sot te AZ ne Hollande qe u shit ne 2019 per 11,6 milione te Standarti i Liezhit”.

“Nuk duhen harruar me pas edhe Rivas, Di Gregorio dhe Pinamonti, lojtare qe sot e kesaj dite luajne ndermjet Serie A dhe Serie B”.

“Por ka edhe te tjere: Radu ne 2018 u shit te Genoa per 8 milione, bashke me Valietti, perpara se rumuni te blihej prape”.

“Eshte e Zaniolo, qe mbetet gabimi me i madh nga te gjithe qe ka shkuar te Roma ne operacionin Nainggolan per 4,2 milione euro”.

“Ne liste eshte edhe Adorante, Sala, Burgio, Dimarco, i shitur ne 2018 te Sion per 4 milione euro dhe i blere prape nga Inter me vone”.

“Por nuk harrohen as Manaj, Puscas, Pirola, dhe ne fund Casadei. Totali i ketyre operacioneve dhe i shume te tjerave me te vogla, i kane sjelle Interit rreth 160 milione euro. Jo keq per nje moment te veshtire financiar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.