Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

868 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS – Rabiot, PSG ben tifo per Inter: marreveshje ‘alla Morata’?

TS – Rabiot, PSG ben tifo per Inter: marreveshje ‘alla Morata’?
Bujar Berishaj

Kthehet i nxehte emri i Adrien Rabiot per merkaton e Interit.

Sipas asaj qe shkruan Tuttosport, ne oret e fundit ka pasur nje perparim fal marreveshjeve te shkelqyera te zikalterve dhe Paris Saint Germain, por edhe mes Erick Thohir dhe Nasser Al Khelaifi.

Ne Paris, nuk e pelqejne ate vrazhdesin qe u perdore nga Juventus ne marreveshjen per Coman, duke e grabitur me 0 parametra nga PSG, si dhe fakti qe bardh e zinjte tashme kane arritur nje marreveshje me lojtarin per ta marr ate kur t’i skadoj kontrata ne 2015.

Per kete arsye, klubi ka vendosur dhe eshte duke u perpjekur qe ta shes ate menjehere ndoshta me nje opsion riblerje ne te ardhmen (nje operacion i ngjashem qe Real Madrid ka vene ne pjate per Moratan) dhe ne kete kuptim Interi eshte destinacioni i preferuar i parisieneve.

Futbollisti ne kete moment deshiron Juven, edhe per te luajtur ne Champions League, por kercenimi per te qendruar edhe nje vit eshte dhe PSG mund te ndryshoj mendjen e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.