Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS zbulon: “A e dini kush do te vinte te Interi nese Conte largohet? Marotta ka gati vetem nje emer.”

TS zbulon: “A e dini kush do te vinte te Interi nese Conte largohet? Marotta ka gati vetem nje emer.”
Inter Club Staff

Tashme palet duken sikur jane pak me larg se sa ne fillim. E per kete ka folur sot Tuttosport, e cila eshte futur ne detaje te Conte-Inter.

Sipas tyre, nga njera ane eshte Antonio Conte qe po pret takimin me Zhang, dhe nga tjetra eshte Zhang qe nuk eshte se mezi po e pret kete moment.

Ideja eshte e qarte ne kete moment: nuk eshte se Zhang nuk do, por nuk mundet qe ta coje Interin ne kete sezon ne dimensionin qe Conte deshiron.

Eshte ceshtje mundesie ekonimike. Pandemia ka goditur rende te gjithe, duke filluar te Suning e duke perfunduar tek futbolli.

“Por cfare po ndodh ne kete moment? Asgje. Te gjithe jane ne pritje qe te ndodhe dicka, qe te ndodhe takimi.”

“Frika e Contes tani eshte se mos ridimensionimi i Interit e ben skuadren zikalter nje skuader akoma me te dobet.”

“Por Zhang do i ofroje atij te qendroje dhe te vazhdoje punen e mire. Gjithesesi, Interi nuk eshte se po qendron duarkryq.”

“A e dini kush do te vinte te Interi nese Conte largohet? Marotta ka gati vetem nje emer: Massimiliano Allegri. Ai ka nje raport shume te mire me ish-teknikun e Juventusit. E nese Conte iken, Allegri eshte gati.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.