Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

638 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS zbulon gjithcka: “Ferri, ja cfare ndryshoi nje vit prapa kontaktit te pare: Marotta i ka kerkuar vetem…”

TS zbulon gjithcka: “Ferri, ja cfare ndryshoi nje vit prapa kontaktit te pare: Marotta i ka kerkuar vetem…”
Inter Club Staff

Riccardo Ferri rikthehet tek Inter per te marre nje rol te rendesishem ne klub, edhe pse te ndryshem nga ai qe ka pasur me pare.

Ai do te kete keshtu rolin qe ka pasur Lele Oriali per dy sezone me radhe dhe qe ka qene i pa zevendesuar per nje vit me radhe.

Me sa duket, ka qene Piero Ausilio ai q ka shtyre shume per emrin e Ferrit, qe tashme per mendimin e te gjithe drejtuesve, eshte figura e duhur.

Pse? E thjeshte: Ferri eshte nje legjende e gjalle e Interit dhe kush me mire se ai i njeh me mire vlerat e klubit.

Nderkohe, telefonata per Ferrin ka ardhur gjate kohes kur ai ishte me pushime dhe nderkohe qe nuk e priste fare…

“Ferri, ne telefonaten e pare me Marotten, ka marre nje shpjegim te qarte se cfare duhet te beje dhe cfare i kerkohet”.

“Duhet qe te jete nje figure e klubit qe duhet te jete cdo dite ne Appiano dhe te beje me kujdes lidhjen ndermjet lojtareve, klubit dhe tranjerit”.

“Ai eshte nje figure ecmuar per te qene cdo dite prane skuadres dhe nje ndihme e cmuar per tranjerin dhe Ausilion”.

“Ai, pertej faktit qe ka qene nje ish-lojtar i rendesishem, nderkohe qe ka qene opinionist i Sport Mediaset e ka treguar shume mire se Interi mbrohet pertej cdo gjeje. Pikerisht aty ka treguar nje sens me te madh perkatesie ndaj ngjyrave zikalter”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.