Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

359 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS zbulon: “Inter, te gjithe lojtaret e Tripletes jane ende pjese e futbollit: perjashtim ben vetem nje: ai qe…”

TS zbulon: “Inter, te gjithe lojtaret e Tripletes jane ende pjese e futbollit: perjashtim ben vetem nje: ai qe…”
Inter Club Staff

Jo vetem Maicon, por shume lojtare te tjere te kohes se Tripletes se Interit, kane mbetur ende te perfshire ne futboll.

Per kete gje flet sot Tuttosport, e cila tregon me radhe, duke filluar nga Julio Cesar qe eshte bere nje agjent, tek Cordoba qe eshte konsulent i Venezias.

Nderkohe, ka edhe nga ata si Lucio qe po studion per tranjer dhe Materazzi qe ka pasur nje eksperience si i tille ne Indi per tu terhequr me pas.

Chivu nderkohe eshte teknik i Under18 te Interit, Thiago Motta po kerkon nje pankine sepse e ka nisur rrugen e tij ndersa Stankovic eshte nje kampion ne Serbi me Yllin e Kuq te Beogradit.

E nderkohe, Samuel ka filluar pune ne stafin e Argjentines se Scalonit dhe Cambiasso ka marre patenten e tranjerit, por per momentin eshte fokusuar te televizioni.

Nderkohe, ngjashem me ate te Maicon qe luan ne kategorite e ulta Italiane, eshte edhe parabola e Sneijder qe po stervitet ne Utrecht ne nje klub te Serise se peste Hollandeze.

Eto’o eshte ambasador per Qatar 2022 ndersa Milito deri para pak kohesh ka qene drejtues i Racing.

Por nga skuadra e Interit te Tripletes, vetem nje lojtar nuk ka bere dicka ne lidhje me futbollin pas karrieres se tij.

Ai eshte McDonald Mariga i cili ka vendosur ti futet politikes ne Kenia dhe ka hequr dore perfundimisht nga sporti.

Per sa i perket te tjereve, ka shume nga ata qe luajne ende futboll: Pandev te Genoa, Balotelli te Monza dhe Quaresma te Vitoria Guimaraes.

Natyrisht eshte edhe zevendes-presidenti i Interit, Zanetti ne kete liste.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.