Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

341 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TS zbulon: “Vidal teper i prekur i ka premtuar dicka vetes: ne keto muaj do te beje gjithcka qe…”

TS zbulon: “Vidal teper i prekur i ka premtuar dicka vetes: ne keto muaj do te beje gjithcka qe…”
Inter Club Staff

Nje nga lojtaret qe mund te ndihmoje me shume Simone Inzaghi ne kete fund sezoni eshte pa me te voglin dyshi Arturo Vidal.

Kiliani ka qendruar ne Appiano Gentile keto dite per fat te mire sepse ka qene i skualifikuar me Kombetaren.

Nderkohe, nje ndihme e madhe nga ai mund te vije ne Champions League mbi te gjitha, sepse tekniku nuk do te kete Barella.

Por sipas asaj qe tregon La Gazzetta dello Sport, Inzaghi eshte teper i prekur nga disa zera dhe i ka bere nje premtim vetes.

“Vidal nuk deshiron qe te largohet nga Interi sezonin e ardhshem dhe per kete gje eshte teper i prekur nga zerat.”

“Ai e di se nese Interi deshiron mund ta nderprese kontraten me ate duke paguar nje penalitet por Vidal nuk eshte dakord.”

“Prandaj ai ka bere nje premtim per veten e tij duke thene se do te beje maksimumin per tu bere i vlefshem akoma edhe me shume per Interin.”

“Ai eshte i bindur se mund te jape ende shume per skuadren dhe gjithcka deshiron ta nise qe ne ndeshjen ndaj Liverpool ku do te zevendesoje Barellen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.