Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

1,380 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Barca nuk lejon Rakitic, Interi hidhet e gjitha ne sulm per Gundogan!

Tuttosport – Barca nuk lejon Rakitic, Interi hidhet e gjitha ne sulm per Gundogan!
Inter Club Staff

Interi eshte hedhur e gjitha ne sulm per Gundogan edhe sepse me sa duket, Barcelona deshiron te mbaje Ivan Rakitic. 

Kete gje e nenvizon Tuttosport e cila shkruan: “Valverde do te kenaqet nga Barca sepse Rakitic nuk do te largohet edhe pse ne Katalunje do te vije Frenkie de Jong. Rakitic nuk do te kete me nje rol qendror tek Barcelona, por tranjeri nuk deshiron ta humbase kroatin.”

“Keshtu, e gjithe kjo situate ka bere qe Interi te hedhe syte tek Gundogan. Gjermani, ndryshe nga Rakitic i ka thene Guardioles qe nuk do te rinovoje me Cityn kontraten qe skadon ne 2020 dhe kjo gje eshte zyrtarizuar edhe nga tranjeri perpara ndeshjes me Crystal Palace.”

“Gundogan nuk deshiron te rinovoje kontraten me Cityn dhe keshtu nuk deshiron te luaje, por ai po luan…” pati deklaruar Guardiola. Ky natyrisht ishte nje assist per Ausilion i cili nuk deshiron ta humbase kete shans te arte ne merkato duke pare cilesite e gjermanit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.