Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

677 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Brozovic i mbivlersuar dhe askush nuk erdhi: fundi i Interit i paralajmeruar

Tuttosport – Brozovic i mbivlersuar dhe askush nuk erdhi: fundi i Interit i paralajmeruar
Inter Club Staff

Tek Interi mungon nje lojtar dhe te gjithe e vume re ndaj Sassuolos. 

Keshtu e nis Tuttosport shkrimin e saj qe kalon edhe ne ironi duke perdoru postime te tifozeve neper rrjete sociale per mungesen e transferimit te Vidal dhe Modric.

Por pervec te dyve, ka qene edhe ideja Strootman sipas Tuttosport: “Spalletti, kur ka qene koha per te bere nje goditje ne mesfushe, ka kerkuar nje sulmues krahu dhe erdhi Keita qe duke qene ekstrakomunitar, i ka zene rrugen ardhjes se Vidal apo te Leandro Paredes. Ky i fundit do te vinte ne Milano me te dyja kembet sepse nuk po i pelqen me Rusia.

Por pastaj te mos harrojme Rafinhan, te gjithe prisnin ne Barcelone nje telefonate qe nuk erdhi kurre.

Duke pare ate qe tregoi ne fushe Interi ne Reggio Emilia, eshte bere nje gabim shume i madh vleresimi nga ana e tranjerit ne pergatitjen verore. Ideja ka qene qe kur te mungoje dikush ne mesfushe, te spostohet Asamoah por Dalbert mbrapa eshte nje pasiguri e keshtu Asamoah do te linte nje vend bosh prapa nese do te transferohej ne mesfushe.

Por nje tjeter gabim ka qene mbivleresimi i kualitetevet e Marcelo Brozovic qe te dielen u rikthye te jete lojtari tym qe u pa ne pjesen e pare te sezonit dhe qe vertetoi teorite se nuk mund te besohet mesfusha tek ai.

Tani eshte nje loje me vete gjetja e dikujt ne mesfushe kujt mund ti besohen celesat, sepse Brozovic eshte i mbivleresuar, Radja Nainggolan i demtuar e Vecino nuk jep siguri. Si do ja beje Spalletti?

Ata theksojne edhe situaten e Gagliardinit qe e shikon si nje lojtar jo per Interin duke qene se ka bere te gjithe fazen pergatitore me Interin por perseri nuk eshte zgjedhur nga Spalletti.

“E ne te gjithe kete pastice ne mesfushe, duket se fundi per kete Inter eshte i paralajmeruar”, e mbyll shkrimin e saj Tuttosport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.