Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

280 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport jep alarmin: “Ja tre skuadrat qe i kane bere oferte Brozovic: ne Serie A behet me dije se…”

Tuttosport jep alarmin: “Ja tre skuadrat qe i kane bere oferte Brozovic: ne Serie A behet me dije se…”
Inter Club Staff

Vullneti per te vazhduar perpara bashke eshte nga te dyja palet, por ne kete moment, gjetja e gjuhes se perbashket eshte larg.

Kjo eshte situata e Marcelo Brozovic ne kete moment per sa i perket rinovimit me Interin dhe te ardhmes se tij ne Milano.

Per kete gje shkruan diten e sotme Tuttosport e cila tregon edhe detajet e fundit rreth kesaj ceshtje dhe zbulon edhe disa skuadra qe jane interesuar per kroatin kohet e fundit.

Sipas Tuttosport, javen tjeter agjenti i tij do te jete prezent ne Milano per te diskutuar ne lidhje me kontraten edhe pse palet jane larg.

“Data e percaktuar eshte ndermjet te enjtes 28 tetor dhe te shtunes 30 tetor. Kjo eshte pak a shume ajo qe eshte filtruar nga palet.”

“Problemi eshte qe te gjendet gjuha e perbashket sepse lojtari aktualisht merr 4 milione euro bashke me bonuse por deshiron 6,5.”

“Nje shifer qe Interi nuk ka ndermend ta ofroje sepse deshiron te arrije ne maksimumi pese milione euro ne sezon.”

“Nderkohe, behet me dije se per lojtarin ka pasur nje oferte fillestare nga PSG, Chelsea dhe Newcastle, por ende jo zyrtare sepse UEFA nuk e lejon te fillohen negociata me lojtarin pa ardhur janari kur ai do te kete vetem gjashte muaj te mbetura ne kontrate.”

“Gjithashtu behet me dije se ne Serie A ende asnje klub nuk ka treguar interes per te. Kjo mbase edhe per faktin se Brozovic nuk e llogarit fare nje kalim te Milani apo Juventusi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.