Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

567 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport kerkon te ndeze gjakrat: “Ja talljet e djalit te Facchetit per Milanin dhe Conten: duket si pasardhes i…”

Tuttosport kerkon te ndeze gjakrat: “Ja talljet e djalit te Facchetit per Milanin dhe Conten: duket si pasardhes i…”
Inter Club Staff

Me sa duket Tuttosport ka deshire te ndeze pak gjakrat perpara fillimit te Serie A dhe kesaj radhe ka publikuar ne numrin e saj te perditshem disa deklarata te Gianfelice Facchetti.

Gianfelice eshte djali i legjendes Giacinto Facchetti dhe me sa duket, fjalet e tij kane qene te mbushura plot me ironi ne rrjetet sociale.

“Si fillim, Giacinto duket se e ka ndjekur me shume kujdes merkaton e ketij sezoni dhe nuk e ka lene menjane aspak ironine.”

“Si fillim, ai ka komentuar per merkaton e Milanit: “Renato Sanchez… Jane goditje te medha, si puna e Botman, goditje qe vijne njera pas tjetres…”

“Nje merkato bukuri. Nese Bremer dhe Dybala jane figura te shemtuara, mos na thoni se kjo eshte strategjia e duhur per te mos marre pjese ne ankande ku fiton ai qe paguan me shume”.

“Keto kane qene fjalet e Fachettit qe eshte pare ne nje version Prisco dhe qe ka ndezur jo pak komentet e kundershtareve”.

“Ai deshiron te mbroje Interin, por e ben kete gje duke luajtur ne sulm. Me nje koment te vetem ka ndezur inatin e tifozeve kuq e zi”.

“Por nuk ndalet ketu, sepse Facchetti me pas ka postuar edhe nje artikull ku flitej per Antonio Conten dhe ku tekniku kishte thene “Nuk duhen ndryshuar kartat ne tavoline me mua sepse nese genjen, e ke jeten e shkurter”.

“Pas ketyre fjaleve Facchetti ka thene: “Po ndonje rroge shtese per tu larguar a kemi?” duke kujtuar 15 milione eurot qe kerkoi Antonio Conte per tu largzuar nga Interi perpara kohe edhe pse deshira per tu larguar ishte e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.