Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,591 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Merkato, Mancini kerkon tre perforcime: ja emrat…

Tuttosport – Merkato, Mancini kerkon tre perforcime: ja emrat…
Bujar Berishaj

Me hijen e FPF, d.s. Piero Ausilio kerkon te kenaq teknikun Roberto Mancini qe ka kerkuar 2-3 perforcime per janarin. Emrat jane te njohur: Matija Nastasic (Manchester City), Lucas Leiva (Liverpool) dhe Alessio Cerci (Atletico Madrid).

Sa i perket sulmuesit te Colchoneros afrimi i mundshem i Xherdan Shaqirit tek spanjollet do e lehtesonte, dhe jo pak, rrugen per Inter, kurse alternativat duken sikur largohen: Joel Campbell deshiron te qendroj kurse Mohamed Salah eshte bllokuar nga Jose Mourinho.

Sa i perket Lucas Leiva, medianos brazilian, eshte ne kundershtim me klubin nga Anfield dhe ne janar mund te largohet ne huazim, ashtu si ish-mbrojtesi serb i Fiorentines, Matija Nastasic, qe po perjeton nje kampionat te veshtire me lendime te cilat e kane frenuar. Nuk eshte per tu perjashtuar qe anglezet mund ta largojne deri ne fund te sezonit per te luajtur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.