Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

958 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Monaco pas Alvarez: per 15 milione mbyllet

Tuttosport – Monaco pas Alvarez: per 15 milione mbyllet
Bujar Berishaj

Ne shtepine e Inter vazhdon qeshtja lidhur me shitjet.

Sherben nje shitje per te filluar kampanjen e blerjeve dhe emrat jane gjithmone te njejte: Fredy Guarin dhe Ricky Alvarez.

Nje nga keta te dy do largohet, mbetet te shihet se kush do marr oferte me te mire. Sic perserit Tuttosport, Mazzarri do preferonte te mbante Alvarez per shkak te pershtatjes se tij taktike, por ne merkato mund te ndodh gjithcka.

Alvarez i pelqen shume Monacos qe ka mundesite ekonomike per te bindur interin qe ta shesin lojtarin. Zikalterit e vleresojne lojtarin me 15 milione euro, me pak ose me shume se Guarin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.