Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 24, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport ngre alarmin: “Inter ka nje problem: nje lojtari nuk ka pranuar largimin ne janar ne asnje menyre”.

Tuttosport ngre alarmin: “Inter ka nje problem: nje lojtari nuk ka pranuar largimin ne janar ne asnje menyre”.
Inter Club Staff

“Deshira juaj mund te jete qe une te largohem 6 muaj perpara perfundimit te kontrates, e respektoj, por une nga ketu nuk leviz deri ne fund te sezonit”.

Keto mendohen te kene qene fjalet e famshme te nje prej lojtareve zikalter qe Marotta ka deshire te shese ne kete merkato dimerore.

Per kete gje flet edhe Tuttosport, e cila tregon edhe emrin e tij: “Behet fjale per Roberto Gagliardini, qe ka larguar keshtu cdo tentative per ta shitur”.

“Edhe pse per te jane interesuar skuadra si Cremonese, Monza dhe Sevilla, ai nuk ka ndermend te levize nga Inter”.

“Ky vendim eshte marre ne kundershtim me vullnetin e Interit, por prapa ka dy faktore te rendesishem ekonomike”.

“I pari ka te beje me kontraten e Gagliardinit, qe me shume se tek Inter nuk do te fitonte ne asnje vend keto gjashte muaj”.

“Nderkohe, faktori i dyte ka te beje direkt me faktin se ai deshiron te largohet si nje parameter zero ne fund te sezonit”.

“Kjo do i jepte mundesi te kerkonte nje bonus firme te skuadra e re, por edhe te kerkonte nje page me te larte.”

“E keshtu, Inter ndodhet ne te njejten situate qe eshte gjendur me Matias Vecino vetem nje vit me pare ku ai nuk pranoi te largohej ne janar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.