Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

556 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Buffon, cfare fjalesh per Interin: “Duhet te themi te verteten kur flasim per Interin: ata nuk jane nje…”

Buffon, cfare fjalesh per Interin: “Duhet te themi te verteten kur flasim per Interin: ata nuk jane nje…”
Inter Club Staff

Juventusi ka mbyllur diten e djeshme javen e 23 te Serie A, sepse vetem ajo kishte mbetur pa luajtur ne kampionatin italian per kete jave bashke me Crotonen.

Ata kane mundur me rezultatin 3-0 skuadren e Crotones dhe ne fund te ndeshjes, perpara mikrofonave te gazetareve, ka dale Buffon.

Ai ka folur ne kete interviste edhe per Interin, ku fjalet e tij kane qene teper te rendesishme ne drejtim te skuadres zikalter.

“Kjo fitore sot na jep nje dore te mire per te ecur perpara dhe per te rekuperuar pike te rendesishme ne kampionat.”

“Interi eshte skuadra qe duhet te ndjekim? Sinqerisht, kur flasim per Interin, duhet te themi te verteten tashme.”

“Me siguri, ata nuk jane aspak nje surprize per mua. Per mua surpriza e vertete ishte fakti se ata nuk kishin arritur te tregonin ate qe vlenin.”

“Ata kane pasur gjithmone nje vlere skuadre shume te madhe, nje skuader qe vlen, nje tranjer qe vlen.”

“Ata kane nje vlere teper te larte, nje vlere qe eshte e barabarte me vleren e skuadres tone. Prandaj ata nuk jane aspak nje surprize per mua.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.