Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,772 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – “Oriali-Inter, mund te perfundoje gjithcka: Pas Euro2020, pritet te qendroje vetem te Italia!”

Tuttosport – “Oriali-Inter, mund te perfundoje gjithcka: Pas Euro2020, pritet te qendroje vetem te Italia!”
Inter Club Staff

Mbetet ne dyshim te forte pozicioni i Gabriele Orialit te klubi zikalter pas largimit te Antonio Contes disa jave me pare.

Sipas asaj qe tregon Tuttosport, kontrata eshte me klubin zikalter deri ne daten 30 qershor, por vendimi i takon atij.

Interi i ka ofruar qendrimin Orialit edhe pas Euro 2020, por ai ka marre kohe dhe do te jape nje vendim ne daten 30 qershor.

Drejtuesit zikalter nuk duan qe Oriali te largohet por gjithcka do te varet nga ai vete i cili po mendohet.

Vete Simone Inzaghi ka rene dakord me qendrimin e tij, por gjithmone vendimi perfundimtar i takon direkt Leles.

Nderkohe, me e mundshme qe ai te qendroje te Italia edhe pas Euro 2020 duke pare se Mancini ka rinovuar deri ne 2026.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.