Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,469 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Salah, Mou provon per huazimin. Dhe me Mancinin…

Tuttosport – Salah, Mou provon per huazimin. Dhe me Mancinin…
Bujar Berishaj

Emer i ri, por jo edhe shume, per merkaton e Inter. Me ndihmen e Jose Mourinhos.

Chelsea duket e gatshme qe ta shes ne huazim egjiptianin Mohamed Salah pasi qe ne veren e kaluar shoqeria zikalter kishte refuzuar per shkak se ai nuk pershtatej me idete taktike te Walter Mazzarrit. Por ne janar, skenari mund te ndryshoj.

Lojtari i klasit ’92 do te pershtatej mjaft mire pas shpines se sulmuesve dhe me nje kontrate deri ne 2019, Blues kane nevoj qe te mos e zhvleresojne ate per shkak te konkurrences se madhe ne Londer (eshte blere nga Basel per 15 milione euro).

Alternativa perfaqesohet nga Joel Campbell, sulmues i Arsenal dhe i kombetares se Costa Rica, por, qe me veshtiresi do te largohet si huazim pa perfshirjen e detyrimit te blerjes ne fund te huazimit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.