Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 30, 2020

Scroll to top

Top

2,937 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport – Spalletti e di qe e ardhmja eshte larg nga Interi: ne fund sezoni vjen Conte

Tuttosport –  Spalletti e di qe e ardhmja eshte larg nga Interi: ne fund sezoni vjen Conte
Inter Club Staff

Tuttosport nuk ka dyshime per sa i perket te ardhmes se pankines se Interit. 

“Nje tranjer aq shume i rrahur nga eksperienca si Spalletti e di shume mire se – me perjashtim te ndonje prapaskene te pazakonte – ne fund te vitit do te pershendetet me Interin.”

“Duket se cdo gje eshte vene ne vije qe ne sezonin e ardhshem ne pankinen zikalter te ulet Antonio Conte.”

“Konfirmimet vijne direkt nga burime shume afer Beppe Marottes i cili eshte personi qe e ka dashur vete kete ndryshim. Por duket se e shtuna ka qene dita e pare ku tekniku nga Certaldo e ka kuptuar vertete se do te largohet nga Interi.”

“Ai tha: ‘deri ne fund te vitit zgjedhjet i bej une dhe ne fushe shkojne ata qe deshiroj une’. Nje fraze kjo qe nuk le shume vend per nenkuptime te tjera.”

Sipas Tuttosport, tashme duhet nje elektroshok per te gjithe ambjentin. Ardhja e Contes mund te sherbeje per dicka te tille.

Kush me shume se ai do te donte te rrezonte ne tapet nga froni Juventusin?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.