Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 8, 2022

Scroll to top

Top

312 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport sulmon Interin publikisht: “Cfare padrejtesie, e pane te gjithe: ishte penallti! Por Interi u ndihmua dukshem nga…”

Tuttosport sulmon Interin publikisht: “Cfare padrejtesie, e pane te gjithe: ishte penallti! Por Interi u ndihmua dukshem nga…”
Inter Club Staff

Interi ka fituar diten e djeshme ndaj Torinos ne San Siro me rezultatin 3-1 pas dy ndeshjesh jo shume pozitive.

Zikalterit arriten te mundin Torinon dhe te fitojne tre piket me golat e Young, Diego Godin dhe te Lautaro Martinez.

Kjo fitore ka sjelle goxha qetesi ne ambjentin zikalter sepse ditet e fundit mediat e kishin turbulluar jo pak me lajme per largimin e Contes apo te disa lojtareve.

Por me sa duket, ekziston nje media e shkruar qe ka qene shume kunder fitores se Interit dje dhe e ka shprehur kete me tone te larta dhe kundershtuese ne faqen e saj te pare.

Po flasim per gazeten e perditshme torineze, TuttoSport, e cila ka sulmuar Interin qe ne faqen e saj te pare diten e sotme.

“Shenon Belotti, por arbitri Massa i mohon nje penallti te dukshme Toros per prekjen me dore te Bastonit. Interi mund Torinon duke e permbysur e duke u katapultuar ne vendin e dyte.”

Kjo ishte ajo qe ata kane shkruar ne faqen e tyre te pare, ndersa ne brendesi te gazetes, doza shtohet akoma me shume.

“Cfare padrejtesie ajo e dites se djeshme ne darke ndaj Torinos. E pane te gjithe. Ishte nje penallti e paster.”

“Ajo penallti do i jepte mundesi Torinos te kalonte ne disavantazhin 2-0 e do te fuste akoma me shume Interin ne tunel.”

“Por penalltia nuk erdhi dhe Interi u ndihmua ndjeshem nga arbitri ne ndeshjen e djeshme dhe arriti edhe ta permbyste rezultatin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.