Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

477 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport zbulon: “Ja sa milione euro i ka kerkuar Interi klubit te Torinos per Dimarcon: plot…”

Tuttosport zbulon: “Ja sa milione euro i ka kerkuar Interi klubit te Torinos per Dimarcon: plot…”
Inter Club Staff

Me sa duket Interi kete sezon, ndryshe nga sezonet e tjera, ka shume lojtare qe pelqehen nga skuadra te Serie A dhe jo vetem.

I fundit i listes eshte Federico Dimarco, i cili do te kthehet ne Milano pas huazimit te Verona ku ka bere shume mire.

Per lojtarin, duket se eshte hedhur ne sulm te fuqishem skuadra e Torinos, menjehere sapo ka marre ne pankine Ivan Juric.

Ky i fundit e pelqen shume anesorin e krahut me kombesi italiane dhe e ka kerkuar te drejtuesit e Torinos si nje nga lojtaret me te rendesishem qe ata mund te investonin.

“Juric i ka idete e qarta dhe ka folur per to edhe me drejtuesit e Torinos sapo ka vene kembe ne skuadren e re.”

“Ai kerkon Federico Dimarcon, nje lojtar qe si lojtar krahu dhe si qender e majte ka shenuar me Veronen 5 gola dhe ka dhene 5 assist.”

“Jane shifra prej lojtari te madh dhe prandaj Juric mendon se te Torino ai do te bente akoma edhe me mire se sezonin e shkuar.”

“Inter nderkohe, pasi eshte kontaktuar nga Torino, i ka bere me dije se lojtari mund te arrihet nga ana vetem nese paguhen 12 milione euro.”

“Nje shifer e rendesishme kjo qe do te bente qe zikaalterit te hiqnin dore prej talentit italian. Ne kete moment, nuk dihet ende se cfare do te ndodhe por me siguri qe per Torinon kjo eshte nje shifer e larte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.