Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

433 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport zbulon: “Sa lajm i keq per Parmen: ndaj Interit do te mungoje pikerisht ai lojtar qe…”

Tuttosport zbulon: “Sa lajm i keq per Parmen: ndaj Interit do te mungoje pikerisht ai lojtar qe…”
Inter Club Staff

Ndeshja e neserme ndermjet Parmes dhe Interit ka humbur nje nga protagonistet e saj te perhershem.

Behet fjale per ‘macen e zeze’ te Interit, Gervinho, i cili nuk do te mund te luaje ne kete ndeshje per shkak te nje problemi.

Sulmuesi nga Bregu i Fildishte, nje lojtar qe ka vendosur ndeshjet e fundit me zikalterit, do mungoje ndaj skuadres qe mund te kishte qene e tashmja e tij.

“Gervinho ka pasur gjithmone nje impakt teper te madh ne ndeshjet ndaj Interit, ku shpesh here e ka thyer mbrojtjen zikalter.”

“Kete gje e certifikon edhe fakti se ai ka shenuar 4 gola ne 3 ndeshjet e fundit, dhe ky i fundit ka qene gjithmone i pakapshem nga De Vrij dhe shoket e tij.”

“Fakti qe Gervinho nuk do te jete, eshte nje motiv frymemarrje per te gjithe tek Interi, edhe pse Conte do e kishte dashur ate si sulmues te katert ne Milano.”

“Gjithesesi, ne fundin e merkatos, nuk kishte mjaftueshem kohe dhe mundesi per ta blere ate dhe nuk u be asgje.”

“Nderkohe, Interi ne ndeshje ne neserme do duhet te beje syte kater per nje talent tjeter dhe qe ka luajtur me fanellen zikalter: Karamoh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.