Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,169 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Udinese-Inter: Pioli ka vetem dy dyshime: nje ne mesfushe dhe nje ne krah. Sot skuadra…

Udinese-Inter: Pioli ka vetem dy dyshime: nje ne mesfushe dhe nje ne krah. Sot skuadra…
Inter Club Staff

Stefano Pioli ka vetem dy dyshime per formacionin ne prag te ndeshjes se neserme ndaj Udineses.

Dyshimi tashme po behet nje klasik dhe eshte ai se kush duhet ta nise lojen nga minuta e pare: Joao Mario apo Banega, duke pare qe sot, nese ekzistenca e te dyve ne te njejtin formacion nuk mund te quhet e pamundur, eshte pak e komplikuar ama. Per momentin eshte favorit portugezi, i cili kishte humbur ndeshjen me Lazion per shkak te skualifikimit te kartonave. Po ashtu edhe Ansaldi mbetet shume perpara Nagatomos per ta nisur nga minuta e pare si mbrojtes i krahut te majte. Nga ajo ane pritet te luaje De Paul dhe i shpejti Widmer. Per sa i perket te tjereve, veshtire se Pioli do te heqe dore nga Candreva dhe Perisic te cilet do te shoqerojne Icardin ne sulm, ndersa ne mesfushe do i takoje perseri Kondogbia dhe Brozovic. Miranda dhe Murillo do te kerkojne te cimentojne mbrojtjen qe ka 3 ndeshje qe nuk peson gol. Skuadra, e cila ka mberritur dje ne Udine ne oren 19:10, pas grumbullimit ne spanje, sot do te zhvilloje nje stervitje ne oren 11:30 per tu pershtatur pak me klimen dhe neser ne oren 12:30 do te perballen me Udinesen ne ndeshjen e pare te vitit 2017.

(Gazzetta dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.