Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2020

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

UEFA – Ja lista me 15 golashenuesit me te mire te 2018: Icardi ne vendin e 9

UEFA – Ja lista me 15 golashenuesit me te mire te 2018: Icardi ne vendin e 9
Ardis
  • On 19/11/2018, 20:13

Eshte edhe Mauro Icardi ne klasifikimin e goleshenuesve me te mire te vitit 2018 te perpiluar nga UEFA: kapiteni i Inter-it pozicionohet ne vendin e 9 me 19 gola ne 24 ndeshje. Ne krye eshte i zakonshmi Cristiano Ronaldo (30 gola ne 27 ndeshje), i ndjekur nga Lionel Messi (28 gola ne 29 ndeshje) dhe Luis Suarez (24 gola ne 31 ndeshje), qe mbyll zone e podiumit. Ja dhe Top 15 e UEFA-s:

CRISTIANO RONALDO – 30 gola | 27 ndeshje

LIONEL MESSI – 28 gola| 29 ndeshje

LUIS SUAREZ – 24 gola | 31 ndeshje

ROBERT LEWANDOWSKI – 21 gola | 23 ndeshje

MOHAMED SALAH – 21 gola | 27 ndeshje

CIRO IMMOBILE – 21 gola | 28 ndeshje

FLORIA THAUVIN – 21 gola | 28 ndeshje

CRISTHIAN STUANI – 20 gola | 28 ndeshje

MAURO ICARDI – 19 gola | 24 ndeshje

ALASSANE PLEA – 19 gola | 28 ndeshje

IAGO ASPAS – 19 gola | 30 ndeshje

NEYMAR – 18 gola | 17 ndeshje

HARRY KANE – 18 gola | 30 ndeshje

SERGIO AGUERO – 17 gola | 21 ndeshje

EDINSON CAVANI – 17 gola | 22 ndeshje

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.