Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

644 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

UEFA – Neser forumi i tranjerave: Luciano Spalletti nuk eshte i ftuar! Kjo sepse tranjeri i Interit..

UEFA – Neser forumi i tranjerave: Luciano Spalletti nuk eshte i ftuar! Kjo sepse tranjeri i Interit..
Inter Club Staff

(ANSA) – GJENEVE, 3 SET – Massimiliano Allegri dhe Carlo Ancelotti bejne pjese tek lista e tranjereve qe jane ftuar nga UEFA per edicionin e 20 te Elite Club Coaches Forum. 

Ky eshte nje forum qe organizohet nga UEFA per te gjithe tranjeret me ne ze ne Europe.

Takimi eshte ne program neser pasdite ne seline e UEFA-s ne Nyon.

Tekniket e Juventusit dhe Napolit do te jene bashke me disa nga tranjeret me prestigjoz te botes se futbollit e nder to do te kete edhe disa njohje te vjetra te futbollit europian si José Mourinho (Manchester United), Rafa Benitez (Newcastle), Rudi Garcia (Marseille) apo edhe Sergio Conceicao (Porto).

Ne kete liste cuditerisht mungon emri i tranjerit zikalter, Luciano Spalletti, emri i te cilit nuk ka qene mes listes te se ftuarve te UEFA-s.

Tranjeret qe do te jene ne kete forum do te shkembejne mendimet e tyre per disa tema te ndryshme qe kane te bejne me disa kompeticione europiane.

Ata do te mund te propozojne edhe disa ndryshime qe mund te meren ne konsiderate me pas nga organet e UEFA-s.

Sipas FcInter1908 kjo mungese e Luciano Spallettit vjen per shkak se tranjeri nuk eshte se ka kerkuar ndonje ftese .

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.