Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

922 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“UEFA nuk denon Parisin? Po tallen me neve! FPF eshte dicka e vdekur, do te denoncojme…”

“UEFA nuk denon Parisin? Po tallen me neve! FPF eshte dicka e vdekur, do te denoncojme…”
Bujar Berishaj

Javier Tebas, numri nje i futbollit spanjal ka sulmuar rende UEFA-ne per menyren e perdorimit te FPF.

Dhe kjo per shkak te vendimeve te marra (ose me mire te themi qe nuk jane marre) sa i perket sjelljes se PSG.

“Duhet te shikojme vendimin e UEFA ndaj PSG ne detaje, por ne shikim te pare do te thoja qe po tallen me neve. Kjo tregon qe fair play financiar ka vdekur sepse nuk ka asnje vlere”, ka thene presidenti i liges spanjolle.

“Do te merremi me kete ceshtje me autoritetet kompetente ne Europe dhe Zvicer duke e denoncuar fair play financiar te UEFA”, ka vazhduar ai per L’Equipe.

Hetimi ndaj PSG nuk eshte mbyllur akoma dhe ne sezonet 2015, 2016 dhe 2017 ka rezultuar se PSG po respektonte FPF-ne. Por analiza me e rendesishme i perket sezonit 2017/18 kur Neymar e Mbappe zbarkuar ne Paris per 367 milione euro.

Sipas francezes L’Equipe, klubi parisien do te kete nevoje per rreth 60 milione euro plusvalenca.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.