Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

641 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

UEFA vendos perfundimisht: “Futbolli ndryshon nje here e mire: eshte menduar te hiqet pergjithmone rregulli i…”

UEFA vendos perfundimisht: “Futbolli ndryshon nje here e mire: eshte menduar te hiqet pergjithmone rregulli i…”
Inter Club Staff

Pasi dje ka dale per here te pare te Times si lajm, diten e sotme Corriere dello Sport ka konfirmuar gjithcka.

Duket se UEFA ka marre nje vendim te rendesishem per te ardhmen e futbollit dhe po mendon ta zyrtarizoje ate ndoshta sot.

“Behet fjale per rregullin e golit ne transferte. UEFA deshiron ta zhduke njehere e pergjithmone nga futbolli profesionist.”

“Diten e sotme, ne asamblene e UEFA, pritet qe te merret edhe ky vendim teper i rendesishem per te ardhmen e futbollit.”

“Ceferin ka vendosur qe ta jape pikerisht sot lajmin e madh. Do te hiqet njehere e mire nje rregull qe ka denuar sa e sa skuadra.”

“Keshtu, nuk do te kete rendesi nese do te shenosh nje gol ne shtepi apo ne transferte, golat do te kene totalisht vlere te njejte.”

“Kjo gje do i beje ndeshjet me te drejta dhe do te jete nje revolucion qe do te ndryshoje rrenjesisht futbollin e eleminimeve direkte pas me shume se 30 vitesh.”

“Per shembull, Interi ka qene nje nga ato skuadra qe e ka pesuar keqazi nga goli ne transferte ne te kaluaren: te gjithe e mbajne mend se si zikalterit u eleminuan pikerisht nga kjo gje ne ate derbi me Milanin ne europe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.