Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

2,181 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Van der Meyde: “Inter bli Ziyech! Barca? Fitojme 2-1. Tre zikalter me emocionojne”

Van der Meyde: “Inter bli Ziyech! Barca? Fitojme 2-1. Tre zikalter me emocionojne”
Ardis
  • On 06/11/2018, 18:46

Ish lojtari zikalter ka folur ne nje ekskluzive ne FCINTER1908.

Sonte ne mbremje Inter-i do prese Barcelone-n per nje ndeshje qe parashikohet me shume se emocionuese. Ne prag te ndeshjes, FCINTER1908, ka intervistuar Andy Van der Meyde, ish sulmuesi zikalter, protagonist ne fitoren ndaj Arsenal ne Champions League ne 2003:

Sonte luhet Inter – Barcelona… si e parashikoni? Mendoni se zikaltrit do te luajne si te barabarte?
“Sigurisht! Inter-i mund te luaje kunder cdo skuadre dhe mund te mposhte cdo lloj kundershtari”.

Cfare emocionesh perjeton ne keto lloj mbremjesh me San Siron te mbushur me 75 mije tifoze te gatshem te mbeshtesin skuadren?
“Keto jane ndeshjet me te bukura per te luajtur me kaq shume tifoze ne stadium. Karikohesh me shume me grinte si lojtar”.

Interi juaj mposhti Arsenalin ne Highbury ne nje mbremje te paharrueshme. Mendoni se ky Inter mund te kthehet dhe te thote fjalen e tij ne Europe?
“Besoj se Inter-i tashme eshte nje skuader e veshtire per tu perballur. Skuadra zikalter ka shume lojtare te mire”.

Kush eshte lojtari qe ju emocionon me shume ne kete Inter, dhe kush eshte lojtari qe ju ka surprizuar?
“Padyshim qe Icardi, Nainggolan dhe miku im hollandez De Vrij”.

Mendoni se Spalletti eshte trajneri i duhur per ta bere Interin fitues te ndonje trofeu?
“Spalletti eshte nje profesionist i madh dhe do te beje cdo gje per te fituar dicka me Inter-in. besoj tek ai…”.

Nje parashikim per sonte?
“Besoj se do te fitoje Interi 2-1”.

Cfare i mungon Interit? Ka ndonje lojtar, mbase lojtar hollandez, qe i sugjeroni qe te bleje?
“Inter-it i mungon… Van der Meyde ne krahun e djathte (qesh). I keshilloj qe te blejne Ziyech, por vetem me nje kusht: duhet te jete i lire te luaje ashtu si do”.

Kur do te shikojme serish ne San Siro?
“Do te jem ne San Siro ne te ardhmen per te mbeshtetur Inter-in”
.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.