Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

759 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Van der Vaart, cfare sulmi i ashper ndaj De Vrij: “Cfare eshte ky lojtar? Nuk eshte as De Ligt e as Van Dijk. Nuk e konsideroj…”

Van der Vaart, cfare sulmi i ashper ndaj De Vrij: “Cfare eshte ky lojtar? Nuk eshte as De Ligt e as Van Dijk. Nuk e konsideroj…”
Inter Club Staff

Emri i Stefan De Vrij duket se nuk i pelqen aspak nje ish-lojtari teper te rendesishem te kombetares hollandeze.

Behet fjale per Rafael van der Vaart, qe diten e sotme ka sulmuar shume ashper mbrojtesin titullar te Interit qe aktualisht eshte i grumbulluar me kombetaren.

Ish-sulmuesi i Hamburgut dhe i Kombetares Hollandeze ka komentuar per Nos ndeshjen kunder Boasnjes te fituar nga Holanda.

Ai ka theksuar disa here se si mbrojtesi i Interit, edhe pse nuk ka bere asnje gabim, nuk eshte aspak ne nivelin e dyshes titullar te Hollandes.

“Cfare eshte ky lojtar? Eshte i mire de aq, por nuk eshte ne nivelin e Virgil Van Dijk apo Mathijs de Ligt.”

“Kjo eshte e verteta dhe nuk i kuptoj ata qe thone se ai duhet te luaje me mire: ai thjesht nuk eshte i mire mjaftueshem.”

“Ne Itali nuk ka arritur dot te marre karakteristikat per tu bere nje lojtar i nivelit boteror, edhe pse duhet ta pranoj se ndaj Spanjes ka luajtur shume mire.”

“Por ky eshte mendimi im: ai nuk i afrohet aspak dyshes Van Dijk dhe de Ligt. Mendoj se eshte shume larg tyre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.