Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

135 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vanheusden, cfare fjalesh per Interin: “Te rritesha te Interi ka qene nje moment i mrekullueshem. Endrra ime me e madhe eshte…”

Vanheusden, cfare fjalesh per Interin: “Te rritesha te Interi ka qene nje moment i mrekullueshem. Endrra ime me e madhe eshte…”
Inter Club Staff

Zinho Vanheusden e ka mendjen ekskluzivisht per rehabilitimin e tij pas demtimit te rende te pesuar ne javet e kaluara.

Por ne zemren e tij, ka nje deshire shume te madhe qe nje dite te rikthehet ne Milano dhe te veshe perseri fanellen e Interit.

Kete gje e ka pranuar vete mbrojtesi belg ne mikrofonat e Sporza: “Nese po mendoj per nje transferim? Jo, per hir te vertetes.”

“Deri ne kete moment kam qene totalisht i perqendruar tek Standard. Me siguri, mbetet nje enderr qe te rikthehem tek Interi nje dite. Nje enderr e madhe e imja.”

“Eshte nje nga klubet me te medha ne bote. Jam rritur aty per nje kohe te mire, per mua ka qene nje moment i madh.”

Zinho me pas tregon edhe momentet me te keqija te tij qe lidhen me demtimin e rende te pesuar: “Dhjete ditet e para kane qene te tmerrshme.”

“Kisha shume dhimbje, nuk arrija te levizja dot vete. Edhe ne banje nuk shkoja dot i vetem. Por nuk pata kurre frike se karriera ime mori fund.”

“Por ka qene nje zhgenjim shume i madh per mua qe te pesoja kete demtim, duke pare se sa mire po shkonte gjithcka. Do te kthehem me i forte se me pare, e premtoj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.