Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

587 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Varane zbulon gjithcka: “Hakimi? Ja pse zgjidhi te largohej nga Real Madrid per te shkuar te Interit.”

Varane zbulon gjithcka: “Hakimi? Ja pse zgjidhi te largohej nga Real Madrid per te shkuar te Interit.”
Inter Club Staff

I intervistuar ne konferencen per shtyp ne prag te ndeshjes ndaj Interit ne Champions League, Raphael Varane, mbrojtesi qendror i Real Madrid ka folur keshtu per ndeshjen e neserme.

“Do te jete nje ndeshje e veshtire. Do duhet qe te mos spekulojme shume dhe te qendrojme te forte ne cdo rast.”

“Ne na pelqejne ndeshjet qe kemi presion. Kemi nje deshire per te fituar. Grupi? Eshte nje situate e ndryshme nga sa jemi mesuar.”

“Duhet te luajme nje ndeshje sikur te jete me eleminim direkt. Duhet te sulmojme, kemi nje skuader per tu perballur me kedo.”

Pa Ramos vuani me shume?

“Une ndihem si ne shtepine time ne fushe kur luaj me te. Kur skuadra nuk mbron mire, prapa kemi me shume vendime te veshtira.”

“Eshte e vertete qe pa Sergio nuk kemi mbrojtur mire ne Champions. Te mbroj me te ne fushe me bej me te mire. Por mbrojtja eshte dicka kolektive ama.”

Lukaku?

“E njoh mire, kam luajtur kunder tij disa here. Eshte nje lojtar shume i fuqishem me nje fizik special.”

“Interi gjithesesi ka nje skuader komplete, qe eshte e vendosur mire ne fushe ne nivel taktik. Eshte solide.”

“Duhet te jemi te pergatitur per tu perballur me nje skuader mjaft te forte.”

Miliato pozitiv?

“E dime qe ne nje periudhe te tille duhet te jemi te pergatitur per te tilla raste. Nuk kemi menduar fare per kete gje, por duhet te jemi gati per te luajtur.”

“Pergatitja eshte e komplikuar, por do te bejme me te miren tone per nje rezultat pozitiv.”

Hazard?

“Eshte nje njeri i madh, me te cilin mund te flasesh per cdo gje dhe te qeshesh. Eshte adaptuar mire ne skuadren tone. Eshte nje top player dhe do te na jape shume. Ne nivel teknik, eshte shume lart.”

Achraf Hakimi?

“Ai eshte larguar nga Real Madrid tek Interi sepse mendonte se kjo ishte zgjedhja me e mire per te.”

“Me siguri qe Real Madrid eshte nje klub special per te, por ka marre nje vendim per karrieren e tij dhe uroj ti ece mbare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.