Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

686 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Vecchi: “Jemi ne gare per te gjithe titujt. Merita? E skuadres, nje grup i bashkuar me vlera…”

Vecchi: “Jemi ne gare per te gjithe titujt. Merita? E skuadres, nje grup i bashkuar me vlera…”
Bujar Berishaj

Ne fund te fitores 2-0 kunder Fiorentinas, fitorje kjo qe e ka kualifikuar Inter Primaveran  ne gjysme-finale te Viareggio CupStefano Vecchi ka analizuar ndeshjen ne kete menyre.

“Kemi zhvilluar nje ndeshje shume te mire, nje nga me te mirat ne te gjithe sezonin, kunder nje kundershtari te forte. Ne pjesen e pare kemi krijuar raste per avantazh, pastaj ne te dyten kemi finalizuar me mire ato raste qe kemi krijuar. Ne pjesen e dyte kemi pasur mundesine qe te bejme zevendesime, qe ne kane lejuar t’i japim nje kthese ndeshjes dhe ta kthejme ne favorin tone. Pasi e kemi fituar kete turne vitin e kaluar, jemi akoma ketu per te luajtur shanset tona. Jemi ne gare per te gjithe titujt, pas pak do te luajme edhe finalen e TIM Cup (kunder Juventus). Merita eshte e kesaj skuadre, nje grup i bashkuar qe ka vlera te rendesishme. Secili qe luan jep me te miren dhe keshtu marrim rezultate te mira”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.